Ładowarka JCB 541-70

Silna i wytrzymała konstrukcja wysięgnika jest cechą charakterystyczną ładowarek JCB.

Podstawowe dane


  • Moc silnika: 100 KM
  • Udźwig: 4.1 Tony
  • Napęd: 4×4
  • Osie: Dwie osie skrętne


OPIS

Zamontowany z boku maszyny silnik JCB o mocy 100KM (72,4kW) w połączeniu z osiami JCB i przekładnią stanowią niezawodny zespół napędowy o wysokich osiągach.

Szybka zmiana trybu sterowania wszystkimi kołami pozwala na łatwe przejście ze sterowania skrętem przednimi kołami do trybu 'kraba'. Promień skrętu wynoszący 3,7 metra ułatwia manewrowanie.

Zasięg do przodu wynosi 3,7 metra, udźwig 4,1 ton i wysokość podnoszenia 7 metrów.

Maszyna 541-70 Wastemaster może być wyposażona w chwytak do śmieci i recyclingu.

Maszyna wyposażona jest w wiele elementów zapewniających bezpieczeństwo pracy takich jak zawory zabezpieczające przez niekontrolowanym opadnięcie wysięgnika i ruchem sań wideł, wskaźnikiem obciążenia umieszczonym w kabinie, mówiący o stabilności maszyny w kierunku do przodu. Maszyna posiada blokadę uruchomienia silnika przy wybranym kierunku jazdy. Załączenie hamulca powoduje automatyczne rozłączenie napędu.

Dokonała widoczność dookoła maszyny, dzięki nisko umocowanemu wysięgnikowi, pozwala na większą pewność wykonywania szybkich ruchów maszyną, a jednocześnie zachowanie bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie dźwiękowe i za pomocą kontrolek dają operatorowi natychmiastową informację o stanie silnika i układu napędowego.

Silna i wytrzymała konstrukcja wysięgnika jest cechą charakterystyczną ładowarek JCB.Materiał wewnętrzny wysięgnika wyprowadzony został do przodu i sformowano z niego czoło wysięgnika. Miejsce to stanowi krytyczny punkt konstrukcyjny dla aplikacji kopania. Konstrukcja JCB rozkłada naprężenia poprzez wysięgnik, eliminując zmęczenie materiałowe i ryzyko potencjalnego uszkodzenia czoła wysięgnika. Element wewnętrzny i zewnętrzny wysięgnika mają zawsze ponad metrowej długości wspólne powierzchnie styku, co zapobiega odkształceniu się wysięgnika i jego potencjalnemu uszkodzeniu.

Dzięki zastosowaniu wysokowytrzymałego polietylenu zamiast blachy, w miejscach najbardziej narażonych na zarysowania, zminimalizowano możliwości uszkodzenia powłok lakierniczych.

Niewielkie tarcie, trwałe okładziny oraz długi i wynoszący 500 motogodzin okres między smarowaniami wysięgnika i obsługami technicznymi silnika ograniczają koszty eksploatacji i zapewniają dużą pewność działania maszyny.

Przestrzenna kabina zwiększa komfort pracy i zmniejsza zmęczenie operatora. Nisko umieszczone wskaźniki i elementy sterowania oraz duże okno dachowe pozwalają na doskonałą widoczność do przodu i do tyłu. Zapewnia to operatorowi dobrą widoczność wysięgnika podczas pracy.

Znaczne przeszklenie kabiny i błotniki mocowane do osi pozwalają operatorowi na nieprzesłonięty widok kierunku obracania się kół.

Jako opcje wyposażenia kabiny dostępne są: kieszeń radia, roleta dachowa, schowek, gniazdo zasilania i klimatyzacja.