Historia firmy

Siedemnaście lat skutecznej i efektywnej działalności w branży energii odnawialnej sprawiło, iż GLOB-TERM zyskał renomę solidnego partnera, co jest niezwykle ważne przy dużych i terminowych zleceniach.

 • 2020

  STABILNY ROZWÓJ FIRMY

  ROZWÓJ FIRMY

  Firma zawiera stałe umowy na dostawy biomasy w postaci trocin, zrębki, kory z dużymi zakładami przemysłu drzewnego, ogrodowego i meblarskiego z terenu województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

 • 2016

  ZAUFANIE KLIENTÓW

  ZAUFANIE KLIENTÓW

  Prowadzona konsekwentnie przez Spółkę polityka rozwoju pozwoliła stać się jednym z głównych dostawców biomasy w północno-zachodniej Polsce. Firma nasza dąży do tego, aby jej produkty i usługi były wykonywane profesjonalnie i mogły z powodzeniem zaspokajać rosnące zapotrzebowanie i wymagania rynku. Podejmowanie działań inwestycyjnych służących rozbudowie przedsiębiorstwa jest jednym z priorytetów właścicieli Spółki.

 • 2012

  CORAZ WIĘKSZE ZAPOTRZEBOWANIE

  ALTERNATYWNA ENERGIA

  Właściciele firmy GLOB-TERM, widząc coraz większe zapotrzebowanie na alternatywne metody wytwarzania energii, zajęli się ponadto pozyskiwaniem wszelkiej biomasy pochodzenia drzewnego dla elektrociepłowni. Była to niezwykle trafna decyzja, ponieważ zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii nieustannie wzrasta, zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami.

 • 2008

  STOPNIOWY ROZWÓJ W BRANŻY

  STOPNIOWY ROZWÓJ

  Początkowo działalność Spółki polegała na logistyce dostaw biomasy do produkcji pelletu. Równolegle zajmowaliśmy się montażem pomp ciepła i systemów solarnych.

 • 2003

  PIERWSZE KROKI NA RYNKU

  PIERWSZE KROKI

  Powstanie firmy „GLOB-TERM S.C. Józef Zalewski i Wspólnicy” w roku 2003 z siedzibą w Mierzynie. Od początku swojego istnienia Spółka działa w branży odnawialnych źródeł energii, zajmując się głównie wytwarzaniem i logistyką dostaw biomasy.